targutaja.info

24 December 2007

Head pööripäeva

Postitas: priit 12/24/07 kell 02:30:16
Alajaotus: Lõbusad lood , Isiklik
Kommenteeri!! Püsilink


This video is no longer available due to a copyright claim by NBC Universal. Tropid raisk...

Siit saab vaadata ja siit.
Träkkbäkk
Sellele postitusele pole ühtki träkkbäkki.
Kasuta seda Träkkbäkki pingimiseks (parem-klikk, copy link target).Käsitsi träkkbäkki lisamiseks kasuta seda vormi.

24 October 2007

Vaegmõtleja

Postitas: priit 10/24/07 kell 19:38:27
Alajaotus: Lõbusad lood , Teadus , Äri ja turundus
3 kommentaari - Kommenteeri!! Püsilink
Täna, ühe suurepärase tarbimiskogemuse tagamaid uurides ja ja avastades, et olen oma teenusepakkujale teinud pea 11 tonnise ettemaksu, leiutasin uue sõna selleks sõnaks on

vaegmõtleja

Vaemõtleja on inimene, kes teoreetiliselt (ametikohalt, hariduselt) peaks olema võimeline mingit probleemi lahendama, aga ei saa sellega kuidagi hakkama. Kasutusnäiteid:
Tulles tagasi eelneva teenindussituatsiooni juurde, ei ole selge kumb meist nüüd vaegmõtlejaks osutus. Mina üritasin klienditeenindajale oma nägemust müüa, mis sisaldas summat A. Klienditeenindaja aga arvas, et summa B on palju lähemal reaalsusele. Ma tegelikult ei olnud sellega eriti nõus, aga kuna mul polnud pangaväljavõtteid käepärast ja siis ei hakanud temaga vägikaigast vedama. Pärast seda, kui olin oma suurepärase tehingu dokumendid raamatupidamisse edastanud, teatas raamatupidaja, et nüüd on meil 10976,12 kroonine ettemaks.

Kuradi vaegmõtleja!

Postitust kirjutades avastasin oma suureks kurvastuseks, et ma pole sugugi esmaavastaja. Ajaloolise tõe huvides olgu märgitud, et enne mind on seda sõna kasutatud internetis kahes kommentaaris (üks ja kaks) ning Kodutud foorumi kasutajtasemena. Minu panus eesti keele arengusse on siiski sõltumatu mõttetöö vili ja ainult kinnitab selle sõna vajalikust.
Träkkbäkk
Sellele postitusele pole ühtki träkkbäkki.
Kasuta seda Träkkbäkki pingimiseks (parem-klikk, copy link target).Käsitsi träkkbäkki lisamiseks kasuta seda vormi.

14 November 2005

Masinapurustaja

Postitas: priit 11/14/05 kell 16:16:08
Alajaotus: Lõbusad lood , Äri ja turundus
Kommenteeri!! Püsilink
Masinapurustamisvahend
Masinapurustamisvahend
Pilt: Sergio Ianni
Priidul on mure. Ei mitte minul vaid ühel teisel. Ta kardab, et tema elitistlikku ajakirjanikumaailma tungib sisse kamp läbustaja, kes end ajaveebnikeks kutsuvad ja tema hajumuspoärase ning turvalise maailma kildudeks löövad. Kõiki peab olema kontrolli all. Priidu suurimaks mureks paistab olevat:
Millepärast küll lehetegijate tõrjuv suhtumine, võis tajuda eilsel ajaveebide seminaril veebipäevnike muret.

Aga näiteks sellepärast, et erinevalt ajakirjanikest ei valva blogijate selja taga professionaalsed toimetajad, kes kontrolliksid enne ilmumist nende kirjatükke ja vastutaksid kvaliteedi eest.
Kas maõni toimetaja ka seda lõiku luges? Kas räägitakse ajakirjanikest või toimetajatest? Mis need ajakirjanikud siis siia puutuvad, kui peamine probleem on toimetaja puudumises. Kas on sümbioos: ajakirjanik = ajaveebnik + toimetaja? Vähemalt selline mulje jääb minul Priidu avaldusest. Äkki palkaks paarikümne ajaveebniku peale ühe toimetaja ja võibolla siis saaks Priit öösiti rahulikult magada? Teine väide:
...suurem jagu blogijaid ei suvatsegi varbaid märjaks teha. Ehk teisisõnu, nad ei tee reporteritööd: ei otsi uusi allikaid ega uut infot.
No vabandage! See on ikka täielik lahmimine. Ise on vanemtoimetaja ja kirjutab sellist jama. Kust siis nende info tuleb? Mõtlevad ise välja? Olles täielikus isolatsiooni? Tema enda reporteritöö kvaliteeti näitab see, et ta arvab Siim Telleri veebiaadressiks www.teller.ee (see märkus pärineb viidatud artikli kommentaaridest ja oli tehtud rivo poolt, tundub, et Äripäevast).

Toon siin ära ka mõned Priidu mõtted ajaveebi seminarilt. Priitu erutab see, et ta kirjutab lehele, millel on 200 tuhat lugejat. Poisike! Mina kirjutan internetti, millel on 670 tuhat lugejat Eestis ja 1,2 miljardit lugejat maailmas. (Märkus: pole vaja siin tähti närima hakata, ma tean küll, et nende räbal on ka internetis).

Priit ütles, et ajaveebid on elitaarsed ja mõeldud vähestele, ajalehed on aga kõigile. Minule jäi aga tema jutust hoopis vastupidine mulje: mina olen eliit (ma kirjutan AJALEHES) ja teie, kõik, olete pask. Märkusena peaks vast lisama, et need pole Priidu sõnad vaid minu arvamus sellest, mida ta mõtles. Ta arvab, et ta on eliit.

Erinevalt ajakirjandusest ei ole ajaveebid järjepidevad, kui ajaveebnik on puhkusel või haige siis tema ajaveebis muutusi ei toimu. Ajalehed ilmuvad aga alati, sadagu või pussnuge. Siin võrreldakse ajaveebnikku (inimene) väljaandega (kollektiiv), seega ei ole see väide kuigi tõsiseltvõetav.
Aga mõelgem, kui suur oleks ajakirjanduse usaldusväärsuse kadu siis, kui ennast hakkaks ajakirjanikuks arvama iga suvaline päevikupidaja.
Et keegi ei erutuks ja ajaveebinduse tõttu oma und ei kaotaks, siis teadke, Priit ütles, et ajaveebid ei tõrju kunagi peavoolu meediat kõrvale. Peavoolu meedia on püha, muutumatu ja igevene. Rahulikku und.

...ja lingid artiklis ei olnud lingid, paberit ai saa ju klikkida. See mees lihtsalt ei saa internetist aru. Tundub, et tegemist on masinapurustajaga, kes ei mõista toimuvaid muutusi ja peab nende vastu lootusetut võitlust. Panen siia ka lingi reportaa˛ile, mis tegelikult toimus: Idiootsuse Revolutsioon.
Träkkbäkk
Sellele postitusele pole ühtki träkkbäkki.
Kasuta seda Träkkbäkki pingimiseks (parem-klikk, copy link target).Käsitsi träkkbäkki lisamiseks kasuta seda vormi.

05 October 2005

Kass ja tunnelefekt

Postitas: priit 10/05/05 kell 23:23:32
Alajaotus: Lõbusad lood
Kommenteeri!! Püsilink
Kass ja klaas
Kass ja klaas
Pilt: Kathy McCallum
Sattusin tänu Vali Doolile lõpmatult ägedale postitusele auto24.ee foorumis: kass ja tunnelefekt. Peamiseks teemaks kassid, klaasid, kvantfüüsika ja tunnelefekt. Tõeliselt sügav ja rõõmus lugemine. Tähelepanu tasuks pöörata ka threadi lõpupoole olevale sõnavahetusele antud teema vajalikkusest ja tekkimisest ja muutumisest. Poleks kuidagi osanud sellist teemat auot24.ee foorumist oodata. Tuleb hakata tihemini Vali Dooli lugema.
Träkkbäkk
Sellele postitusele pole ühtki träkkbäkki.
Kasuta seda Träkkbäkki pingimiseks (parem-klikk, copy link target).Käsitsi träkkbäkki lisamiseks kasuta seda vormi.